Z rodiny idnes logo
Čtvrtek 18. prosince 2014. Miloslav.

Spoření ve 2. pilíři

Porovnejte si penzijní společnosti a investiční strategie a zajistěte si klidnou penzi!

Více informací » Spočítat spoření 
 
 

Spoření ve 3. pilíři

Založte si penzijní spoření nebo navyšte spořenou částku. Vše zařídíte snadno online!

Více informací » Spočítat spoření 
 
 
Potřebujete poradit? infolinka: 840 30 40 50 e-mail: info@finmarket.cz

Nespoléhejte na stát a zajistěte se na penzi!

  • Chcete-li klidné stáří, vezměte spoření do svých rukou.
  • Založte si penzijní nebo důchodové spoření nebo zkombinujte obojí.
  • Pomocí online kalkulačky zjistíte, jaká forma spoření na důchod je pro vás nejvýhodnější.
  • S penzijním spořením vám bude stát do spoření přispívat až 230 Kč měsíčně.
  • S dynamickou strategií investování můžete v důchodovém spoření získat vysoké zhodnocení až 5 - 7 % p.a.
  • Spoření na penzi si pohodlně zařídíte online.

Jak si můžu spořit na penzi?

Spořit si na penzi můžete samozřejmě různě. Někdo si ukládá hotovost, někdo investuje. Na penzi se ale dá spořit také dvěma specifickými způsoby a navíc s podporou státu. Vybrat si můžete penzijní spoření nebo důchodové spoření:

Důchodové spoření

Důchodové spoření tvoří tzv. 2. pilíř důchodového systému. Jedná se o spoření, které je kombinací státního a soukromého spoření. Klientům dává možnost přesunout část (3 %) povinně odváděných financí na důchodové pojištění do soukromých fondů, ve kterých se jejich finance zhodnotí. Podmínkou ovšem je tuto částku ještě navýšit o další 2 % z hrubé mzdy. Klient si pak také může vybrat investiční strategii a po dosažení důchodového věku i formu výplat naspořených prostředků.

Spočítat spoření 
 

Doplňkové penzijní spoření (DPS)

Penzijní spoření (oficiálně nazýváno doplňkové penzijní spoření) je produkt, který je určen k vytvoření úspor na penzi. Tvoří tzv. 3. pilíř důchodového systému České republiky a slouží k vytvoření soukromých úspor na penzi. Jedná se o spoření, jehož podmínky přesně definuje zákon a které podléhá velkorysé státní podpoře. Měsíčně tak můžete od státu získávat příspěvek na spoření až 230 Kč.

Spočítat spoření 
 

Články o penzích

Article image

Uzavřete si doplňkové penzijní spoření pro klidný důchod

Ve světě je zcela běžné, že se lidé nespoléhají pouze na stát, ale sami se snaží postarat o to, aby... Více informací »

Article image

Jak funguje 2. pilíř důchodového systému?

Druhý pilíř důchodového systému tvoří důchodové spoření, které je kombinací státního a soukromého... Více informací »

Penzijní připojištění

Čím dál tím víc lidí si dnes uvědomuje, že nemůžou spoléhat pouze na státní penzi a musí si sami začít spořit na stáří. Odborné studie a odhady pouze potvrzují, že to je jednoznačně rozumné rozhodnutí. Demografický vývoj totiž jasně ukazuje, že populace stárne - ubývá ekonomicky činných obyvatel (neboli plátců důchodového pojištění) ale zároveň přibývá těch, kdo mají na penzi nárok. Stát si je toho samozřejmě také vědom, a snaží se proto vytvářet podmínky, aby mohli lidé bezpečně spořit a byli k tomu motivováni.

Po důchodové reformě, která nabyla platnosti od roku 2013, se lidem naskytly dvě možnosti, jak spořit na penzi se státní podporou. Spořit mohou do 2. nebo 3. pilíře důchodového systému nebo mohou uzavřít dokonce oba druhy spoření.

Aktuality z penzijního připojištění

Téma penzí se řadě z nás zdá příliš vzdálené na to, abychom se jím zabývali, nebo se v něm prostě nevyznáme. Ve skutečnosti se ale dá během pár minut zjistit vše, co potřebujete vědět. Stačí zadat základní údaje do online kalkulačky penzí a ta vám na jejich základě spočítá, jak je pro vás nejvýhodnější spořit. Měli byste si založit penzijní spoření se státním pilířem nebo pro vás bude výhodné vstoupit do 2. pilíře a spořit v důchodovém spoření. Je dokonce možné, že pro vás bude nejvýhodnější založit si obojí spoření. Díky porovnání online budete mít navíc možnost porovnat si nabídky všech penzijních společností na jednom místě a vybrat si tu, která vás nejvíc zaujme. Rovněž máte možnost spoření online objednat.

Reference klientů

img Dana Kabátová, Vizovice Příspěvek 190 Kč od státu!
Na penzi jsem se připojistila již před časem především kvůli možnosti získávat státní příspěvek. Chtěla jsem od státu ten maximální, proto jsem spořila 150 Kč. Jsem ráda, že jsem měla možnost částku navýšit na 1000 Kč, protože nyní získávám příspěvek 230 kč měsíčně.

Potřebujete poradit?

infolinka: 840 30 40 50

Právě uzavřené obchody

  • Výhodná půjčka Výše půjčky: 10 000 Kč Patrik, ČR
  • Výhodná půjčka Výše půjčky: 70 000 Kč Lucie, ČR
  • Výhodná půjčka Výše půjčky: 45 000 Kč Milan, ČR
 
 

Ochrana Vašeho soukromí je pro nás velmi důležitá. Osobní údaje zpracováváme především za účelem přípravy té nejlepší nabídky služeb právě pro Vás. Můžete se spolehnout, že Vaše osobní údaje nebudeme předávat třetím osobám, kromě samotných poskytovatelů služeb a partnera našeho portálu. Jsme vždy připraveni podat na žádost vysvětlení, podrobnou informaci o námi zpracovávaných údajích o Vaší osobě, provést opravu chybných údajů či odstranit jiný závadný stav. Můžete též kdykoliv písemně požádat o odstranění Vašich osobních údajů z databáze naší společnosti. Ta si poté ponechá pouze údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Vědom si svých výše uvedených práv prohlašuji, že:

"Uděluji společnosti AdFinance s.r.o., se sídlem Jemnická 1138/1, Praha 4, 140 00, IČ 24684295, DIČ 24684295, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji. Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů v platném znění. Souhlasím s šířením obchodních sdělení elektronickou formou. Tento souhlas poskytuji na dobu 10 let. Souhlasím s tím, že obchodní společnost AdFinance s.r.o. má právo na zaslání obchodního sdělení i na služby nesouvisející se službou, při jejímž objednání došlo k předání osobních údajů. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost AdFinance s.r.o. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele."

Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost AdFinance s.r.o. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovateli poptávané služby a že je společnost AdFinance s.r.o. oprávněna předat osobní údaje klienta obchodní společnosti MAFRA, a. s., se sídlem Praha 5, Karla Engliše 519/11, PSČ 150 00, IČ: 45313351.